Detergenty
Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie. W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.
Detergenty utożsamia się czasem z surfaktantami, co jednak nie jest poprawne, gdyż nie wszystkie detergenty działają jak surfaktanty i nie wszystkie surfaktanty są stosowane jako detergenty.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty
Ocet- niezbędny w każdym domostwie
Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet
Problem deficytu wody
Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest ważna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?
W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.