Gdzie stosuje się wentylację mechaniczną?

budowy i urządzania wnętrz. Dzięki domowej wentylacji z pomieszczeń odprowadzane są wszystkie nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne dla zdrowia człowieka związki, jakie mogą pochodzić z ogrzewania węglowego lub gazowego. Wentylacj

Gdzie stosuje się wentylację mechaniczną? wentylacja gdańsk

Wentylacje kuchenne

Wentylacja jest jedną z instalacji montowanych w domach i blokach mieszkalnych. Najprostszy system wentylacyjny montowany jest w domach jednorodzinnych w czasie ich budowy i urządzania wnętrz. Dzięki domowej wentylacji z pomieszczeń odprowadzane są wszystkie nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne dla zdrowia człowieka związki, jakie mogą pochodzić z ogrzewania węglowego lub gazowego. Wentylacje kuchenne działają w ten sposób, że wyciągają z pomieszczenia dym powstający w czasie gotowania oraz różne zapachy związane z gotowaniem potraw i pieczeniem ciast. Dużo bardziej uważnie trzeba montować wentylację w domach ogrzewanych węglem, ponieważ trzeba pamiętać, że dłuższe przebywanie w zadymionych pomieszczeniach może być niebezpieczne dla zdrowia.


Kwestia wentylacji w Wikipedii

Ze względu na cechy konstrukcyjne wentylatory dzieli się na:

osiowe
śmigłowe
normalne
przeciwbieżne
promieniowe
normalne
bębnowe
poprzeczne
osiowo-akcyjne
diagonalne
Ze względu na sposób zabudowy wentylatora w sieci:

ssące
tłoczące
ssąco-tłoczące
Ze względu na zastosowanie:

ogólnego przeznaczenia
specjalnego przeznaczenia
przeznaczone do transportu pneumatycznego
morskie
przeciwwybuchowe
do transportowania substancji aktywnych chemicznie
kopalniane

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylator


Cytat z Wikipedii o syndromie chorego budynku

Syndrom chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome) ? kombinacja dolegliwości występujących w określonym miejscu (np. w budynku, w którym się pracuje).

Wystąpienie przykrych dolegliwości związane jest głównie z zbyt małą ilością świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz z jego złą jakością. Źródłami zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu mogą być organizmy żywe (np. produkty uboczne oddychania, pocenia się, grzyby), materiały budowlane i elementy wyposażenia wnętrz (np. rozpuszczalniki, impregnaty drewna, związki emitowane przez farby malarskie, azbest), systemy wentylacji i klimatyzacji (np. mikroorganizmy żyjące w nieczyszczonych przewodach wentylacyjnych), powietrze zewnętrzne (np. zanieczyszczenia chemiczne powietrza w dużych aglomeracjach miejskich) albo samo użytkowanie pomieszczeń (np. palenie tytoniu).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_chorego_budynku