Energia_(fizyka) Stan układu w internetowej encyklopedii
Energia charakteryzuje stan równowagi układu i odchylenia od tego stanu. Układy fizyczne w tak zwanych stanach stacjonarnych lub podstawowych charakteryzowane są energią, której wartość jest minimalna. W związku z rozpraszaniem się (dyssypacją) energii obserwuje się "samorzutne" przechodzenie układów ze stanów scharakteryzowanych dużą wartością energii do stanów podstawowych (przykładem jest postawiony na sztorc ołówek, który "samorzutnie" się przewraca osiągając stan o najmniejszej możliwej energii).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)
Obsługa przydomowych elektrowni słonecznych
Coraz większa liczba właścicieli domów decyduje się na stawianie w ich pobliżu elektrowni słonecznych. Takie elektrownie oczywiście rządzą się swoimi prawami i są mniejsze od klasycznych elektrowni słonecznych, ale są one wykorzystywane do oświetlania domów i ogrzewania wody w domu. Dlatego są one odpowiednio wyposażone, a takie wyposażenie jest bardzo podobne do wyposażenia dużych elektrowni. Wobec tego powinny one działać bez zarzutu i służyć właścicielom domów przez wiele lat. Jednak, aby tak się stało muszą one zostać postawione przez fachowców i obsługiwane zgodnie ze wszystkimi zasadami przez nich ustalonymi. Tylko wówczas będą one działały bez zarzutu. Jednak sama ich obsługa powinna wydawać się ich właścicielom stosunkowo prosta.
Wprowadzanie miejskich oszczędności
Nikogo dzisiaj nie dziwi fakt, że osoby odpowiedzialne za kierunek rozwoju poszczególnych miast starają się wprowadzać na ich terenie różnego rodzaju oszczędności. Jednym ze sposobów wprowadzania takich oszczędności jest oparcie się na zasadach ekologicznego pozyskiwania energii słonecznej. Polegają one na wykorzystywaniu fotowoltaiki i montażu włókien czy paneli fotowoltaicznych w różnych częściach miast. Dzięki temu można wprowadzać zrównoważone ekonomicznie oświetlanie miast polegające na wykorzystywaniu w tym celu energii słonecznej. W podobny sposób można ogrzewać wodę w różnych budynkach znajdujących się w miastach, a nawet dodatkowo je dogrzewać. Dzięki temu stopniowo uda się wprowadzać coraz większe miejskie oszczędności, czego efekty będą na pewno bardzo widoczne.