Trudny wybór. Oddać seniora pod opiekę do domu starców czy nie?
Oddanie członka rodziny do domu opieki zawsze wiąże się z dylematem, czy na pewno dobrze zdecydowano. Większość osób ma wyrzuty sumienia ponieważ nie mogli odpowiednio zadbać o seniora w swojej rodzinie, jednak często te rozterki są bezpodstawne i nie potrzebne.
Czasami po prostu brakuje nam doby aby zrobić wszystko co trzeba przy osobie starszej i jeszcze pogodzić to z pracą i obowiązkami w sowim domu. W takich przypadkach oddanie seniora do domu opieki to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla samej osoby starszej, która otrzyma pełną opiekę.
Co zrobić kiedy brakuje nam czasu na opiekę nad starszą osobą?
Opieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia. Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki. Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną.
Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora. Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli.
Krótka definicja zawodu pielęgniarki w Wikipedii
Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka