Komu przyda się oprogramowanie za zamówienie?

nością rozwiązanie przerośnie nasze oczekiwania. Dlaczego warto inwestować w indywidualne oprogramowanie?Internet dominuje rynek aplikacjiCoraz więcej ważnych rzeczy dzieje się wyłącznie w oknie przeglądarki, języki programowania

Komu przyda się oprogramowanie za zamówienie? Napisać to nie łatwa praca- wymaga mnóstwa pracy, sporego zespołu programistów. Jednak jak na program indywidualne przystało, warto swoje odczekać i wydać trochę więcej, a z pewnością rozwiązanie przerośnie nasze oczekiwania. Dlaczego warto inwestować w indywidualne oprogramowanie?

Internet dominuje rynek aplikacji

Coraz więcej ważnych rzeczy dzieje się wyłącznie w oknie przeglądarki, języki programowania dla aplikacji webowych przeszły długą drogę, zanim dotarły do obecnego stanu. Wszelkie duże portale społecznościowe to tak na prawdę ogromne ilości kodu, który współpracuje z serwera, użytkownikiem i baza danych. Kiedyś te wszystkie operacje nie byłby możliwe do wykonania zdalnie, ze względu na małą wydajność sprzętu oraz niska prędkość łącza.

Obecnie mało które oprogramowanie formowe nie ma możliwości połączenia się ze zdalną bazą danych, czy choćby możliwością zalogowania się online z innego komputera. Takie rozwiązania będą coraz bardziej powszechne i częściej spotykane. Z czasem technologie webowe wypchną te stacjonarne, a do obsługi wszystkiego wystarczy przeglądarka.


Dedykowana aplikacja

Czemu oprogramowanie dedykowane jest drogie? Otóż mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak wygada proces tworzenia takiego programu czy też aplikacji. Wszystko zaczyna się oczywiście od zaleceń i wytycznych klienta, które często ulegają zmianie w trakcie projektu, ale to już inna sprawa. W cały projekt zazwyczaj angażuje się kilku programistów, grafików i designerów, którzy razem muszą stworzyć program, którego oczekuje zamawiający.

Czas oczekiwania na taki program zależy od poziomu skomplikowania całego projektu, wiec może to być miesiąc, dwa, a może to być nawet pół roku. Cena również zależy od przewidywań ilości pracy, która powinna zostać włożona w całość procesu twórczego.


Zabezpieczenia programu. Hasło w Wikipedii

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

W przypadku zabezpieczeń zamkniętego oprogramowania sytuacja jest inna - administrator może próbować dostać się do programu z pominięciem oficjalnych interfejsów i mając pełny dostęp i możliwość modyfikacji binarnego kodu teoretycznie zawsze może osiągnąć to co zamierza. W praktyce może to być bardzo utrudnione, jednak reguła break once run anywhere zapewnia możliwość połączenia sił dowolnej ilości crackerów - wystarczy bowiem złamać program jeden raz.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania