Zakupy w sieci: ubrania
Kupowanie ubrań w sieci jest coraz bardziej popularne. Coraz większym uznaniem klientów w Polsce cieszą się także zagraniczne portale oferujące zakup spódnic czy innych elementów garderoby. Na stronach takich, jak zizzi, ichi czy vila możemy znaleźć naprawdę wiele propozycji dla osób noszących różne rozmiary.
Czy warto decydować się na taką formę zakupu? Na pewno jest to ciekawa propozycja szczególnie wziąwszy pod uwagę, że korzystając z wirtualnego zakupu możemy często wiele zaoszczędzić, a dodatkowo możliwy jest zwrot towaru w ciągu wielu dni. Czasem takie zakupy są jednak dość kłopotliwe, a uzyskany produkt różny zupełnie od zamówionego. Warto więc zastanowić się, czy na miejscu nie możemy dostać podobnych ubrań.
Wikipedia i kurtka
Kurtka ? rodzaj krótkiego płaszcza okrywającego górną część ciała i sięgającego swą długością zwykle tylko do pasa osoby ją noszącej. Czasami wyraz kurtka może oznaczać także krótki płaszcz. Kurtka jest na ogół krótsza niż płaszcz i kończy się tuż poniżej pasa. Kurtki są także zwykle od nich lżejsze. Można rozróżnić kurtki stanowiące część zwykłego ubioru, uniformu lub służące jako odzież ochronna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kurtka
Krótko o bieliźnie z Wikipedii
Część bielizny jest ściśle przeznaczona do noszenia pod innymi ubraniami, podczas gdy inne (jak np. T-shirt czy szorty) mogą być noszone zarówno pod spodem jak i jako normalne ubranie.
Poza ochroną wewnętrznych warstw ubrania przed zabrudzeniem, bielizna jest noszona z wielu innych przyczyn, jak np. ciepło, komfort czy higiena. Bielizna jest często wykorzystywana do manifestowania skromności czy erotyzmu, czasami oba te cele są obecne jednocześnie.
Na bieliznę męską składały się kalesony, noszone już od wczesnego średniowiecza i z koszuli, używanej na wierzch (np. rubaszka). Aktualnie kalesony zastępowane są slipami lub bokserkami.
Kobiety nosiły majtki - w zależności od wieku i mody różnej długości i z różnego materiału oraz halki. Aktualnie do bielizny zalicza się również biustonosz. Spora część bielizny kobiecej służyła formowaniu sylwetki: fortugał, gorset, krynolina, panier.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna