Odzież dla najmłodszych dzieci
Odzież sprzedawana w najmniejszych rozmiarach produkowana jest z myślą o dzieciach. Młode matki bardzo lubią kupować odzież niemowlęcą, która jest nie tylko bardzo mała, ale też posiada wesołe kolory i wzory. Wszystko po to, żeby dzieci ubrane w taką odzież wyglądały bardzo wesoło i kolorowo.
Z czasem dla najmłodszych domowników kupowana jest odzież przeznaczona dla maluchów o coraz większych rozmiarach i pasująca na rodzinne spotkania czy wyjścia do kościoła. Uzupełnieniem dla takiej odzieży stają się buciki i czapeczki oraz rękawiczki. Nieco starsze dzieci mogą już uczestniczyć w kupnie dla nich nowych ubrań. Jednak wciąż najbardziej zainteresowane są kolorowymi ubraniami, które posiadają jakieś zabawne wzory.
Odzież sprzedawana w małych rozmiarach
Odzież sprzedawana jest w różnych rozmiarach. Dużą popularnością cieszą się wśród klientów zarówno ubrania plus size, jak i ubrania posiadające rozmiary mini. Swoimi prawami rządzi się produkcja ubrań dla dzieci, które posiadają nie tylko małe rozmiary, ale też wyrabiane są z materiałów przyjaznych dla skóry. Ubraniami o małych rozmiarach zainteresowane są także młode dziewczęta, które dbają o swój wygląd i chcą podkreślić wśród przyjaciół nienaganność swojej figury.
Ubrania mini kupowane są także przez kobiety w różnym wieku, które lubią chodzić w krótkich spódnicach i sukienkach oraz idealnie dopasowanych bluzkach. Do takich ubrań pasują buty na obcasach oraz sandały i wysokie, zimowe kozaki.
Kilka słów o ubiorze warstwowym
Ubiór warstwowy - koncepcja ubioru, polegająca na nakładaniu kolejnych warstw odzieży, gdzie każda warstwa spełnia różne funkcje. Łącząc je ze sobą, uzyskujemy funkcjonalną odzież, którą łatwo można dopasować do konkretnych warunków pogodowych i poziomu aktywności. Ten sposób ubierania się został szeroko zaakceptowany w sporcie, turystyce czy trekkingu.
Podstawowy (i najczęściej stosowany) wariant ubioru warstwowego zakłada stosowanie trzech warstw:
warstwy podstawowej, mającej za zadanie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry
warstwy średniej, zapewniającej izolację termiczną
warstwy zewnętrznej, chroniącej przed wodą i wiatrem
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubiór_warstwowy