Nie bój się dentysty

ybielających od lat nie maleje. Dlaczego ludzie wolą wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym niż domowe zabiegi dla zębów? Wiele osób obawia się, że działając w tym temacie na własną rękę, może uszkodzić swoje uzębienie. Jes

Nie bój się dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów

Chociaż istnieje obecnie wiele metod wybielania zębów, które możemy przeprowadzić nawet we własnym domu, to jednak popularność dentystycznych zabiegów wybielających od lat nie maleje. Dlaczego ludzie wolą wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym niż domowe zabiegi dla zębów? Wiele osób obawia się, że działając w tym temacie na własną rękę, może uszkodzić swoje uzębienie. Jest to lęk uzasadniony, ponieważ można w łatwy sposób uszkodzić szkliwo. Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest na pewno o wiele bardziej bezpieczna, ponieważ profesjonalista z pewnością będzie bardziej dbał o to, aby naszym zębom nic się nie stało podczas takiego zabiegu. Dlatego też wiele osób chętnie wybiera wybielające zabiegi w gabinetach stomatologicznych.


Dlaczego warto poddawać się profilaktycznym zabiegom stomatologicznym?

Zabiegi profilaktyczne w stomatologii nie są często tak popularne, jak leczenie próchnicy i wstawianie plomb. Chociaż wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych mogłoby w łatwy sposób uchronić się przed bolesnym leczeniem, to jednak niewielu decyduje się na takie zabiegi. Dla większości osób profilaktyka w stomatologii opiera się na regularnych przeglądach stanu uzębienia, natomiast takie usługi, jak piaskowanie czy lakowanie zębów są znacznie mniej popularne. Jeśli chcemy utrzymać nasze zęby w dobrym zdrowiu trzeba pamiętać, że bez odpowiedniej profilaktyki jest to niewykonalne i chociaż istnieje możliwość utrzymania odpowiedniego stanu uzębienia bez profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, czasem jednak może okazać się to dobrym rozwiązaniem.


Podstawowy fakt

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia