Przechowywanie endoskopów
Endoskopy są jednymi z narzędzi medycznych wykorzystywanych do przeprowadzania badań diagnostycznych. Dlatego muszą być przechowywane w sterylnych warunkach podobnych do tych, w jakich są przechowywane wszystkie inne narzędzia medyczne. Dlatego lekarze i osoby odpowiedzialne za obsługę przychodni dobrze wiedzą, w jaki sposób mogą utrzymać endoskopy w dobrym stanie i jakie powinny być miejsca przechowywania endoskopów. Bardzo ważne jest, aby miejsca przechowywania endoskopów były miejscami sterylnie czystymi i sprawiającymi, że endoskopy nie zostaną w żaden sposób uszkodzone. Powinny one także zabezpieczać endoskopy przez ich zniszczeniem czy kradzieżą. Trzeba pamiętać, że użycie endoskopu przez osobę nieuprawnioną może być bardzo szkodliwe dla zdrowia.
Dobrej jakości endoskopy
Wszyscy lekarze chcą korzystać z dobrej jakości endoskopów. Zdają sobie sprawę z tego, że jakość posiadanych przez nich narzędzi wykorzystywanych podczas przeprowadzania badań medycznych jest bardzo ważna. Dlatego prawie każdy lekarz, który jest zadowolony z posiadanego przez siebie endoskopu stara się polecać innym lekarzom dokonanie jego zakupu. Takie dobrej jakości endoskopy rzeczywiście dobrze się sprzedają i szybko znikają z rynku. Są więc stale produkowane i wypuszczane do sprzedaży. Trzeba przyznać, że lekarze przeprowadzający badania przy użyciu endoskopów przez dłuższy okres czasu wiedzą już bardzo dobrze, które endoskopy są najczęściej polecane i posiadają najlepsze opinie. Pozwala im to kupować jedynie dobrej jakości endoskopy.
Endoskopia Badania przewodu pokarmowego- opis z Wikipedii
Laryngoskopia ? badanie krtani.
Stroboskopia ? umożliwia badanie tylnej ściany części krtaniowej gardła oraz obejrzenie z góry nagłośni. Stroboskop jest sztywną, metalową rurą, badanie nim może spowodować odruch wymiotny, ale nie wymaga znieczulenia.
Gastroskopia (inaczej panendoskopia) ? badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Umożliwia diagnostykę schorzeń przełyku, żołądka i dwunastnicy, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, nowotwory, a także pobieranie wycinków błony śluzowej do badań histopatologicznych i tamowanie niewielkich krwawień.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia