Zabawki drewniane ? hit czy kit?
Niejednokrotnie w przemierzaniu sklepowych półek napotykamy na towary, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Zastanawiamy się wtedy, czy są one wartościowym produktem czy chwilową modą. Wiele osób ma podobne odczucia odnośnie popularnych ostatnio zabawek drewnianych. Coraz bardziej zdobywają one rynek i niewątpliwie mają wiele zalet, które zachęcają do zakupu. Przede wszystkim są to zabawki urocze w swej prostocie, które pobudzają wyobraźnię dziecka i zachęcają do kreatywnej zabawy. Wymagają inwencji twórczej oraz pobudzają do ruchu. Kolejna zaleta to ekologiczne materiały, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie dziecka, w przeciwieństwie do plastikowych zabawek z Chin. Z pewnością będą węc stanowiły one udany zakup.
Drewniane kolejki - historia
Tory drewniane to system specjalnie wyciętych listewek drewnianych o grubości 1cm z frezowanymi rowkami po których mogą toczyć się koła pociągów ? zabawek. Tory ? o różnej długości i kształtach można łączyć ze sobą za pomocą specjalnych łączników. Kluczowy element zabawki dla małych dzieci nawiązujący do zabawy pociągami.
Pierwszą osobą która wpadła na pomysł drewnianych pociągów jeżdżących po drewnianych torach był Marshal H. Larrabee II1 założyciel the Skaneateles Handicrafters, która to rozpoczęła produkcję w 1936 roku w Stanach Zjednoczonych. W Europie erę kolejek drewnianych zapoczątkowała szwedzka firma Brio2, produkująca takie kolejki od 1958 roku. Do Polski drewniane pociągi trafiły stosunkowo niedawno, wprowadzane na rynek przez: Brio, Bigjigs, Tesco, Ikea. Od 2011 roku, gdy w sklepach pojawiła się duża ilość tanich zestawów popularność takich zabawek zaczęła szybko rosnąć. Na rynku pojawiło się dużo nowych producentów i dystrybutorów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tory_drewniane
Zabawki dla dzieci, definicja
Zabawka ? przedmiot wykorzystywany głównie przez małe dzieci do gry i zabawy. Zabawka ma wiele form np. lalki, samochody, domki, meble czy zwierzęta. Głównym założeniem zabawki jest uczenie młodych ludzi do życia w społeczeństwie. Materiały z jakich wytwarzane są zabawki są odpowiednio dobierane do celów zabawki oraz wieku dziecka. Zabawki wspomagają rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia.
Zabawki są znane już od wielu tysięcy lat, znały je najdawniejsze cywilizacje, w tym cywilizacja doliny Indusu. Mogą być wytwarzane samodzielnie przez dzieci, przez ich opiekunów bądź przez przedsiębiorstwa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabawka