Tak na prawdę to już absolutna podstawa dla każdej firmy, jedne są lepsze, inne gorsze, jednak w sumie każda musi spełniać kilka istotnych funkcji. Jakich? Artykuł poniżej.
Czym zajmuje się webmaster
Webmaster ? szeroki termin, do niedawna oznaczający jedną osobę zajmującą się projektowaniem, kodowaniem, szatą graficzną oraz aktualizacją witryny internetowej. Witrynę WWW webmaster wykonuje na zamówienie osoby (firmy), która chce zaistnieć w sieci internetowej. Może to być jednorazowe zlecenie i wtedy praca kończy się z chwilą zaakceptowania projektu przez zamawiającego oraz umieszczenia witryny na wskazanym serwerze.
Usługa może mieć też charakter ciągły ? wtedy webmaster aktualizuje i rozbudowuje stronę zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem zleceniodawcy. Webmaster może także tworzyć witryny na własne życzenie i według własnego projektu. Profesjonalnie przygotowana strona powinna być przygotowana w zgodzie ze standardami określonymi przez W3C.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Webmaster
Czym zajmują się specjaliści od identyfikacji wizualnej
Od kilku lat możemy zaobserwować coraz więcej przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu identyfikacji wizualnej. Osoby pracującej w takiej firmie zajmują się nie tylko tworzeniem logo danej marki czy haseł reklamowych. Coraz częściej takie usługi obejmują kompleksowe dbanie o rozwój i odpowiednią strategię marketingową danej firmy.
Bardzo często do zakresu obowiązków specjalistów od identyfikacji wizualnej należy także projektowanie opakowań dotyczących konkretnego produktu oraz tworzenie stron internetowych. Zatem, aby zapewnić doskonałe funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa należy zgromadzić specjalistów z wielu branż takich, jak informatyka czy projektowanie.
O języku HTML
HTML pozwala opisać strukturę informacji zawartych wewnątrz strony internetowej, nadając znaczenie poszczególnym fragmentom tekstu ? formując hiperłącza, akapity, nagłówki, listy ? oraz osadza w tekście dokumentu obiekty plikowe np. multimedia bądź elementy baz danych np. interaktywne formularze danych.
HTML umożliwia określenie wyglądu dokumentu w przeglądarce internetowej. Do szczegółowego opisu formatowania akapitów, nagłówków, użytych czcionek i kolorów, zalecane jest wykorzystywanie kaskadowych arkuszy stylów.
W składni HTML wykorzystuje się znaczniki umieszczone w nawiasach ostrokątnych, które zazwyczaj używa się w parach do oznaczenia początku i końca.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML