Odśwież swój salon lub każde inne pomieszczenie- dywany

domowe wnętrza wydają się dużo bardziej ciepłe i przytulne. Odpowiedniej wielkości dywaniki mogą stanowić ozdobę samych drzwi wejściowych i zastępować domowe wycieraczki. Jednocześnie małe dywaniki mogą być układane w przedpokoja

Odśwież swój salon lub każde inne pomieszczenie- dywany dywany do salonu

Małe dywaniki jako ozdoba drzwi wejściowych

Małe dywany mogą stanowić ozdobę każdego pomieszczenia domowego, a jednocześnie pomagają one w utrzymaniu domu w czystości oraz sprawiają, że domowe wnętrza wydają się dużo bardziej ciepłe i przytulne. Odpowiedniej wielkości dywaniki mogą stanowić ozdobę samych drzwi wejściowych i zastępować domowe wycieraczki. Jednocześnie małe dywaniki mogą być układane w przedpokojach.

Zdarza się również, że domowe gospodynie zwłaszcza, jeżeli posiadają małe dzieci, układają dywaniki również w łazience. Pamiętają bowiem o tym, że dzieci mogą zapominać o ubieraniu kapci od razu po wyjściu z wanny, a postawienie nogi na dywaniku będzie lepsze dla ich zdrowia. Jednocześnie małe dywaniki są przez nie kładzione w kuchniach.


Hasło z Wikipedii: Dywan szwedzki

Tradycyjny dywan szwedzki Rya. W Szwecji powstały dywany o różnorodnym wzornictwie i bogactwie kształtów. Pierwotnie inspirowane tradycyjnie tkanymi dywanami orientalnymi, które już w średniowieczu 1 sprowadzano do Szwecji z Imperium Osmańskiego. Z czasem zaczęli wytwarzać własne dywany. Wykorzystując orientalną technikę tkactwa, wprowadzili do wzornictwa motywy i tematy zaczerpnięte z własnej tradycji artystycznej. W XX wieku Szwedzi, głównie za przyczyną Märty M??s-Fjetterström, wypracowali własny, wyjątkowy styl wzornictwa dywanów2. Dzięki jej twórczości, w połowie XX wieku, dywany szwedzkie stały się bardzo popularne i rozpoznawalne wśród projektantów na całym świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywany_i_chodniki_szwedzkie


Na temat wyrobów włókienniczych w Wikipedii

Wyrób włókienniczy ? produkt przemysłu włókienniczego, wytwarzany bezpośrednio z włókna lub dwuetapowo. W pierwszym etapie z włókna (przez skręcenie tasiemki włókien ? przędzenie) tworzona jest przędza, która jest półproduktem do tworzenia, w kolejnych etapach, innych wyrobów włókienniczych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyrób_włókienniczy