Olejki i kosmetyki z krajów orientu

mórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jes

Olejki i kosmetyki z krajów orientu olej szafranowy cena

Pod względem składu olejek jest mieszaniną

Olejek eteryczny (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych związków organicznych, w tym zawierających azot i siarkę związków o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki


Krem(kosmetyk) - definicja z Wikipedii

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)


Do czego dodaje się olejki?

Coraz częściej można zobaczyć kosmetyki z dodatkiem olejków np. z arganowca, dodaje się je do szamponów, kremów i innych kosmetyków. Do czego jednak służą takie olejki w oryginalnej postaci?

Wykorzystuje się je odżywiania, oczyszczania i nawilżania skóry twarzy, czy choćby do pielęgnacji włosów. Świetnie działają również na paznokcie i pomagają na problemy skórne takie jak trądzik czy wągry. Wykonuje się też zabiegi kosmetyczne (olejowe oczyszczanie skóry) właśnie przy użyciu olejków zimno-tłoczonych.