Cytat z Wikipedii, hasło: Podnośnik koszowy
Podnośnik koszowy ? urządzenie dźwignicowe w postaci platformy lub kosza na końcu hydraulicznego ramienia. Często występuje jako kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarówce). Używany w sadownictwie, do czyszczenia okien, malowania budynków, na budowie, a także przez straż pożarną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnośnik_koszowy
Sposoby wykorzystywania podnośników hydraulicznych
Podnośniki hydrauliczne bardzo pomagają w przeprowadzaniu różnych napraw hydraulicznych. Przy ich pomocy można z łatwością przeprowadzić diagnostykę każdej awarii i jej naprawę. Dlatego są one wykorzystywane w domach prywatnych i blokach, na placach budowy oraz w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. Właściciele domów prywatnych bardzo rzadko posiadają na własność podnośniki hydrauliczne, ale chętnie przystają na to, że są one używane na terenie ich posesji przez fachowców. Również nie wszyscy mieszkańcy bloków zdają sobie sprawę z tego, czym są podnośniki hydrauliczne. Natomiast dokładną wiedzę na temat podnośników hydraulicznych posiadają właściciele firm. Oni zwykle dokonują zamówienia konkretnych podnośników.
Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest
Dwoma podstawowymi elementami konstrukcji żurawia jest kolumna i wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do obrotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz żurawie warsztatowe. Innym rozwiązaniem jest gdy kolumna przyjmuje postać wysokiej (zwykle kratownicowej) wieży. Na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu, bądź stały, (poziomy) z ruchomym cięgnikiem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)