Uzupełnianie braków w zębach. O protezach i implantach

ście mimo nienagannej higieny warto co jakiś czas odwiedzi swojego dentystę na kontrolę. Najważniejsza rzeczą jest mycie zębów po posiłkach (przynajmniej 2 razy dziennie). Jako zabieg dodatkowy można płukać jamę ustną specjalnym p

Uzupełnianie braków w zębach. O protezach i implantach protezy zębowe Żory

Odpowiednia higiena jamy ustnej to klucz do sukcesu

Higiena jamy ustnej to podstawa dobrego stanu uzębienia i sposób na uniknięcie częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście mimo nienagannej higieny warto co jakiś czas odwiedzi swojego dentystę na kontrolę. Najważniejsza rzeczą jest mycie zębów po posiłkach (przynajmniej 2 razy dziennie). Jako zabieg dodatkowy można płukać jamę ustną specjalnym płynem do płukania oraz raz w tygodniu czyścić zęby z nicią dentystyczną.

Ważne aby słodkości jeść po głównym posiłku i od razu umyć zęby w ten sposób cukry nie zdążą zaszkodzić naszemu szkliwu.


Chirurgia szczękowo-twarzowa - Wikipedia

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa


Zęby i ich wygląd w Wikipedii

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka