W skrócie o zabiegach medycyny estetycznej

je ocieplone i nawilżone. Dociera później do okolicy węchowej znajdującej się w jego górnej części. Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są rozpuszczane w śluzie i pobudzają wtedy liczne receptory znajdujące się w okolicy węch

W skrócie o zabiegach medycyny estetycznej

Dociera później do okolicy węchowej znajdującej

Nos ? wyniosłość w obrębie twarzy stanowiąca drogę przepływu powietrza w procesie oddychania. Powietrze przechodzące przez nos zostaje ocieplone i nawilżone. Dociera później do okolicy węchowej znajdującej się w jego górnej części. Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są rozpuszczane w śluzie i pobudzają wtedy liczne receptory znajdujące się w okolicy węchowej. Następnie impuls wędruje przez nerw węchowy do mózgowia, gdzie jest odbierany.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nos


Zasadność wykonywania korekty nosa

Przyczyny wykonywania korekty nosa bywają bardzo różne. Wśród osób poddawanych korekcie nosa wyróżnia się osoby posiadające jakieś problemy wrodzone z ułożeniem nosa czy jego drożnością oraz osoby, które uległy jakiemuś wypadkowi sprawiającemu, że ich nos nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też nie funkcjonuje w pełni sprawnie.

Wobec tego zasadność przeprowadzania zabiegu korekty nosa bywa bardzo różnie oceniana, a lekarze czasami muszą kierować swoich pacjentów na dodatkowe zabiegi, które pozwolą im na pełne odzyskanie drożności nosa czy cieszenie się jego dobrym wyglądem. Także sposoby wykonywania korekty nosa bywają bardzo różne i są uzależnione od sytuacji konkretnego pacjenta.


Pierwsze operacje plastyczne

Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.

Źródło: