Wirtualne biura - tradycja kontra nowoczesność

czny spadek kosztów utrzymania biura, spadek kosztów związanych z wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom, uproszczenie w wypromowaniu firmy, elastyczność w kwestii lokalizacji, podwyższenie prestiżu firmy, doświadczenie i bezpie

Wirtualne biura - tradycja kontra nowoczesność

Wirtualne biuro - korzyści

Przedsiębiorca, który postanowi korzystać z wirtualnego biura może również liczyć na wiele korzyści, które wiążą się z tą opcją.

Są to:

znaczny spadek kosztów utrzymania biura,
spadek kosztów związanych z wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom,
uproszczenie w wypromowaniu firmy,
elastyczność w kwestii lokalizacji,
podwyższenie prestiżu firmy,
doświadczenie i bezpieczeństwo,
profesjonalny personel,
anonimowość prywatnych danych,
szereg dodatkowych usług administracyjnych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Czy wirtualne biuro będzie tanie?

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że z prowadzeniem firmy wiążą się pewne konieczne do poniesienia koszty. Jeśli jednak nie chcemy, by nasza działalność była zadłużona lub upadła w wyniku problemów finansowych, warto pomyśleć o oszczędnościach. Jednym ze sposobów, które sprawdzą się tu idealnie jest przeniesienie siedziby firmy do wirtualnego biura. Będzie to kosztować znacznie mniej, a rozwiązanie takie wcale nie jest mniej wygodne, niż tradycyjne biuro, które i tak musielibyśmy wynająć lub kupić. Może to znacznie odciążyć finanse przedsiębiorstwa i przynieść mu dodatkowe korzyści, więc z pewnością warto wziąć pod uwagę taki sposób prowadzenia biura. Będzie to tanie i proste.


Kilka faktów z Wiki

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (sektor MŚP) ? sektor publiczny i sektor prywatny grupujący średnie, małe przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorstwa; termin międzynarodowy stosowany w krajach Unii Europejskiej oraz m.in. przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Światową Organizację Handlu, Bank Światowy.

Takie wyodrębnione kategorie przedsiębiorstw pojawiły się w polskim prawodawstwie w 2004 r., w ramach jego harmonizacji z prawodawstwem Unii Europejskiej. Do sektora MŚP zalicza się podmiot prowadzący działalność gospodarczą bez względu na jego formę prawną. W szczególności są to osoby prowadzące działalność na własny rachunek, przedsiębiorstwa rodzinne zajmujące się rzemiosłem lub inną działalnością, bądź spółki lub konsorcja prowadzące regularną działalność gospodarczą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sektor_ma%C5%82ych_i_%C5%9Brednich_przedsi%C4%99biorstw