Co musisz wiedzieć o oprogramowaniu CRM i nie tylko

kich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platfo

Co musisz wiedzieć o oprogramowaniu CRM i nie tylko

Wikipedia o aplikacjach mobilnych

Aplikacja mobilna (ang. mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania.

Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, Objective-C na iOS i C# na platformę Windows Phone. Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw. ?bankowość mobilna?, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna


Czas pisania aplikacji

Indywidualne programy tworzą całe zespoły programistów, grafików, a czasem nawet analityków (dot. aplikacji finansowych). Pracy nad takim programem jest zazwyczaj bardzo dużo i może trwać nawet do roku. Co może wydawać się stosunkowo długim okresem, ale to czasami na prawdę minimum czasu oczekiwania.

Dlaczego pisanie programu trwa tyle? Cóż to zależy od jego złożoności, ale programy na indywidualne zamówienie często maja funkcję, których nie maja programy komercyjne i trzeba je opracować w trakcie tworzenia aplikacji. Stąd też wynikają koszty takiego oprogramowania, które mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy.


Wikipedia i cytat o dostępności

Dostępność WWW (ang. web accessibility) ? dziedzina wiedzy z zakresu interakcji człowieka z komputerem zajmująca się problematyką tworzenia stron i serwisów internetowych dostępnych dla jak najszerszego grona odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem osób narażonych na wykluczenie cyfrowe (niepełnosprawnych, starszych, gorzej wykształconych, pozbawionych dostępu do szerokopasmowego internetu). Dostępność serwisu internetowego oznacza stopień w jakim może być on postrzegany, rozumiany i przeglądany przez wszystkich użytkowników, niezależnie od ich cech lub upośledzeń, a także niezależnie od właściwości używanego przez nich oprogramowania i sprzętu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dostępność_(WWW)