Leczenie opuszczonych psów
Opuszczone psy mogą czuć się bardzo samotne. Na szczęście mogą one liczyć na opiekę i pomoc ze strony prawdziwych fachowców, którzy bardzo kochają różne zwierzęta. Jednak sprawowanie opieki nad opuszczonymi psami może nawet im sprawiać spore trudności. Dzieje się tak wówczas, gdy opuszczone psy są chore lub źle reagują na kontakty z nieznanymi sobie ludźmi. Dlatego potrzebują one szczególnego nadzoru i tego, żeby podchodzić do nich z bardzo dużą wyrozumiałością. W przeciwnym razie ich opiekunom nie uda się do nich dotrzeć. Zdarza się jednak, że niektóre psy zostają zaadoptowane przez osoby chcące pomóc czworonogom. Trzeba przyznać, że stworzenie możliwości adoptowania psa również wymaga sporego zaangażowania ze strony ich opiekunów.
Domy przyjazne psom
Najlepszym schronieniem dla psa jest dom jego właściciela lub zrobiona dla niego buda. Dlatego właściciele psów powinni zawsze interesować się tym, w jakich warunkach żyją ich psy. Starają się więc stwarzać domy przyjazne psom. Takie domy charakteryzują się tym, że psy posiadają w nich swój własny kąt, w którym mogą odpocząć i przespać się oraz zająć swoimi własnymi sprawami. Poza tym przyjazny dom dla psa jest po prostu bezpiecznym domem. Pies musi być chroniony przed możliwością upadku ze schodów czy wybiegnięcia na ulicę przez otwartą bramę. Poza tym powinien on mieć zapewniony dostęp do najlepszego dla siebie jedzenia, w przeciwnym razie nie będzie on szczęśliwym psem i z czasem zacznie sprawiać problemy swojemu właścicielowi.
O rodowodzie
Rodowód ? wykaz przodków danego zwierzęcia zestawiony w kolejności następujących po sobie pokoleń, obejmujący szczegółowe dane każdego z ujętych osobników, takie jak: daty i miejsca urodzenia, numery hodowlane, imiona, nazwy i ewentualnie numery hodowców (hodowli), także dane dotyczące cech użytkowych.
Rodowód jest podstawą określenia przypuszczalnej wartości osobnika według oceny jego przodków, a także układania planów kojarzeń i oceny stopnia pokrewieństwa poszczególnych osobników.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodow%C3%B3d_(kynologia)