Po co sprzątać
Dbanie o otoczenie, w którym się mieszka jest niezwykle istotne z uwagi nie tylko na komfort samego zamieszkania, ale również...z uwagi na higienę i bezpieczeństwo. Liczne dziś osiedla, na których znajduje się wiele bloków zamieszkiwane są głównie przez młode małżeństwa, które mają malutkie dzieci. Stąd właśnie tak ważne, żeby wokół tych właśnie osiedli panował ład i porządek. Dzieci wychodzą na podwórko, bawią się i korzystają ze wszystkiego co jest dookoła. Oczywiście, początkowo i tak dzieci wychodzą jedynie pod opieką swoich rodziców. Jednakże i to nie jest w stanie uchronić ich przed kontaktem z różnymi zanieczyszczeniami. Dlatego właśnie ważne jest sprzątanie osiedli, tak by nie było wokoło porozrzucanych śmieci, by nie było na chodnikach czy trawnikach psich odchodów czy niedopałków papierosów. Te wszystkie elementy są właśnie głównymi przyczynami chorób i infekcji i to właśnie z nimi w pierwszej kolejności należy się uporać, chcąc mieszkać w warunkach satysfakcjonujących, zadowalających i sprawiających przyjemność mieszkańcom. Brud nikogo nie będzie ekscytował.
Parking zimą
Parkingi to miejsca, które szczególnie dla kierowców powinny być bezpieczne. Raz, że to tam zostawiają swoje auto, często takie, które jest owocem ich bardzo ciężkiej pracy, licznych poświęceń i oddania. Często, taki pojazd to staranie kilku lat pracy, chcą więc, by parking, na którym ono stoi był szczególnie bezpiecznym i pewnym miejscem dla takiego auta. Jednak, chodzi nie tylko o bezpieczeństwo w zakresie kradzieży czy wandalizmu. Oczywiście, kradzież czy zniszczenie są największymi nieszczęściami, ale niestety nie jedynymi. Ważne jest również, żeby parking był po prostu czysty. Wszelkie zanieczyszczenia na parkingu odbijają się na samochodzie. Jeżeli są tam potłuczone butelki, po rozrzucane szkło, to jest bardzo duża szansa, że taki odłamek szkła przebije oponę i sprawi, że auto nie będzie się już do niczego nadawało, już nie będzie do niczego przydatne, ponieważ będzie nieruchome. Naturalnie, wymiana opony załatwi sprawę, ale jest to dodatkowy obowiązek i dodatkowa czynność. Podobnie jest z pogniecionymi puszkami, które również mają ostre krawędzie. Z nimi wiąże się podobne ryzyko. Dlatego właśnie tak ważne jest sprzątanie parkingów i dbanie o ich czystość i porządek.
Tkanina - definicja i historia
Tkanina ? wyrób włókienniczy płaski powstający w wyniku przeplatania ze sobą (według założonego splotu) wzajemnie prostopadłych układów nitek osnowy i wątku.
Proces wytwarzania tkaniny nazywa się tkaniem i wykonywany jest na krosnach tkackich (ręcznych lub mechanicznych). Półproduktem do produkcji tkanin jest przędza tkacka.
Pierwsze wyroby przypominające tkaninę tworzono już przed ośmioma tysiącami lat. Nie były to tkaniny w dzisiejszym rozumieniu, ponieważ składały się z luźno splecionych ze sobą włókien, traw, pasków skór zwierzęcych, cienkich gałęzi czy pnączy. Powstawały w ten sposób plecionki, strukturą przypominające tkaniny. Były to wyroby o ograniczonych i najczęściej niewielkich wymiarach. Tkanina lniana, w wyrafinowanej formie, bardzo cienka, przejrzysta, miała swój początek w starożytnym Egipcie w okresie Starego Państwa ok. XXVII wiek p.n.e. - XXII wiek p.n.e.. Zachowało się wiele malowideł i zapisów o produkcji lnu i jego wykorzystaniu przez starożytnych Egipcjan. Dopiero opanowanie techniki skręcania włókien na mokro (przędze mokroprzędne) zapoczątkowało przemysłowe wytwarzanie tkanin lnianych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tkanina