O specjalnych jednorazowych artykułach stosowanych w salonach kosmetycznych i gabinetach lekarskich

ym razie ich leczenie nie będzie skuteczne. Dlatego w sprzedaży dostępne są różne artykuły medyczne przeznaczone dla alergików. Do tego rodzaju artykułów należą zarówno poradniki dla alergików, jak i środki lecznicze dla nich prze

O specjalnych jednorazowych artykułach stosowanych w salonach kosmetycznych i gabinetach lekarskich

Suplementy diety dla alergików

Alergicy są szczególnego rodzaju pacjentami, którzy wymagają otrzymania kompleksowej opieki i stosowania odpowiedniej diety, ponieważ w przeciwnym razie ich leczenie nie będzie skuteczne. Dlatego w sprzedaży dostępne są różne artykuły medyczne przeznaczone dla alergików. Do tego rodzaju artykułów należą zarówno poradniki dla alergików, jak i środki lecznicze dla nich przeznaczone. Muszą oni posiadać leki antyhistaminowe oraz różnego rodzaju krople i suplementy diety odpowiednio wzmacniające ich układ odpornościowy. Trzeba przecież pamiętać, że alergia jest chorobą przewlekłą, z którą bardzo często trzeba będzie się zmagać przez praktycznie całe życie, dlatego ogólnie dobry stan zdrowia odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu alergii.


Błędy podczas używania rękawiczek

Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Defibrylator - jak to działa?

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator