Zęby, które nie znają chorób
Na pewno wielu z nas pamięta widok ludzi, którzy uśmiechając się zrobili na nas tak fenomenalne wrażenie, że do teraz z naszej pamięci się ono nie zatarło. Trzeba być naprawdę świadomym swojego wizerunku, aby zawsze mieć na uwadze swoje ząbki i ich kondycję. Z tego też powodu już dziś zastanówmy się nad tym, jak współczesna stomatologia może nam pomóc. Każdy z nas ma inne problemy z uzębieniem, dlatego też dobrze będzie, jeżeli zdamy sobie sprawę z tego, jakiej dokładnie pomocy dentystycznej potrzebujemy. Każdy z nas ma prawo do tego, by jego uśmiech zachwycał. Wykorzystajmy je i zacznijmy olśniewać swoim wyglądem. W końcu każdy z nas na to zasługuje. Nie bądźmy więc malkontentami, którzy narzekają na swoją aparycję, zacznijmy ją świadomie kreować!
Stomatologia z myślą o uśmiechu
Nasz wygląd w znacznej mierze zależy od nas samych. Niestety na całym świecie ludzie bardzo często narzekają na swój aspekt wizualny, ale nie robią dosłownie nic, by go odmienić. Wśród najczęściej wymienianych wad dominują te związane z uzębieniem. Dlaczego tak wielu z nas ma z nim problem? Okazuje się, że po prostu nie lubimy chodzić do dentysty. Gabinety stomatologiczne kojarzą nam się z bólem, z tej też racji wolimy omijać je szerokim łukiem. Nie jest to wcale postawa godna naśladowania, dlatego też dobrze się zastanówmy, czy przypadkiem nie opłaca nam się zmiana nastawienia? Znajdźmy sobie lekarza stomatologa, który świetnie zna się na rzeczy, od lat prowadzi praktykę i ma całe mnóstwo zadowolonych pacjentów. Wtedy o wiele łatwiej nam będzie się przełamać i zacząć chodzić regularnie na kontrole stanu naszego uzębienia.
Stomatolog - definicja z Wiki:
W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego.
Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia