Poprawa wydajności ogrzewania

ermiczny, termoizolator ? substancja, materiał albo produkt o małej przewodności cieplnej. Dla materiałów budowlanych pracujących w temperaturach mniejszych od 100 °C za izolatory uznaje się materiały o przewodności cieplnej mniej

Poprawa wydajności ogrzewania rekuperacja gdańsk
Rozbudowanie działania ogrzewania z pewnością przyniesie ogromne oszczędności, jedną z opłacalnych możliwości jest . Co musisz wiedzieć o bilansie cieplnym?

Izolator cieplny

Izolator termiczny, termoizolator ? substancja, materiał albo produkt o małej przewodności cieplnej. Dla materiałów budowlanych pracujących w temperaturach mniejszych od 100 °C za izolatory uznaje się materiały o przewodności cieplnej mniejszej od 0,1 W/(m?K). W technice wysokich temperatur nawet do 10 W/(mK).

Dobrymi izolatorami ciepła są wełna celulozowa, styropian, wełna mineralna, cienka warstwa suchego powietrza.

Z materiałów litych za izolatory ciepła uznaje się także drewno.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Izolator_ciepła


Rekuperacja cieplna

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda. Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj. wymiennik krzyżowy. W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja


Rekuperacja ciepła

Rekuperator to dobry sposób na oszczędności, ponieważ pomaga minimalizować straty ciepła. Jako, że jest wiele rodzajów rekuperacji dobrze jest skonsultować się z odpowiednią firmą, która zajmuje się tym tematem. Wykonają odpowiednie pomiary oraz doradzą najlepsze rozwiązanie w danym budżecie.

Urządzenie i jego montaż mogą na początku wydawać się drogie, jednak z czasem inwestycja z pewnością się zwróci. Idealnym połączeniem do rekuperacji są odnawialne źródła energii lub pompa ciepła.