Ślub - o fotografii, o sukniach, o planowaniu

ści i zabytki (pałace, nowe osiedla, dobra architektura) i natura (torfowiska, góry, itd). Nic dziwnego, że użycie tych..."samolocików" jest coraz popularniejsze. Niestety wielu ludzi traktuje to jako doskonałą zabawkę, na przykła

Ślub - o fotografii, o sukniach, o planowaniu Znalezienie dobrego fotografa ślubnego to duże wyzwanie. Spróbuj tutaj

Niebezpieczne drony?

Filmy z drona są naprawdę widowiskowe, najlepiej z tej perspektywy wypadają nieruchomości i zabytki (pałace, nowe osiedla, dobra architektura) i natura (torfowiska, góry, itd). Nic dziwnego, że użycie tych..."samolocików" jest coraz popularniejsze. Niestety wielu ludzi traktuje to jako doskonałą zabawkę, na przykład dla dziecka. Pamiętajmy, że dron może być potencjalnie niebezpieczny, może nagle spaść z wysokości komuś na głowę, lub źle i niemajętnie sterowany może wpaść na kogoś. A to może spowodować obrażenia. Nie warto ignorować kwestii bezpieczeństwa!


O użytkowaniu dronów

Póki co prawo nie reguluje kwestii użycia dronów. Nie trzeba mieć ani specjalnych uprawnień, ani żadnych certyfikatów, nie ma tez zakazów ich użycia. Jednak wiadomo, jest to urządzenie, które swoją masę posiada i teoretycznie może stworzyć zagrożenie, jeśli znajdzie się w nieodpowiednich rękach. Sterowanie jest teoretycznie proste, jednak wymaga określonych umiejętności manualnych, nie wspominając o zrobieniu dobrych filmów. Jeśli marzą nam się zdjęcia z tej perspektywy - naprawdę lepiej powierzyć to komuś, kto już wie, jak drona obsłużyć.


Co to właściwie jest ten dron

Bezzałogowy statek latający (ang. unmanned aerial vehicle, UAV), bezzałogowy system latający (ang. unmanned aerial system, UAS1), dron2 ? statek powietrzny, który nie wymaga do lotu załogi obecnej na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania pasażerów, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie. Bezzałogowe statki latające obecnie wykorzystywane są głównie przez siły zbrojne do obserwacji i rozpoznania przez co zwykle wyposażone są w osprzęt służący do obserwacji w postaci głowic optoelektronicznych. Uzbrojone i przeznaczone do wykonywania działań bojowych statki są określane jako Unmanned combat air vehicle (UCAV).


RQ-1 Predator
Urządzenia tego rodzaju, bez żadnego wyposażenia, już od czasów I wojny światowej stosowane były do trenowania oddziałów przeciwlotniczych jako latające cele. Latające bomby V-1 stosowane przez Niemców do bombardowania Londynu czy też pociski manewrujące też zaliczane mogłyby być do kategorii UAV, niemniej pojazdy tego typu są bronią samą w sobie i nie mogą być powtórnie wykorzystane.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bezza%C5%82ogowy_statek_lataj%C4%85cy